Jak si zařídit vlastní autodílnu?

Ať už zkušený profesionál nebo amatér se zálibou motorových strojů by si jistě přál vlastní autodílnu, kde by se mohl naplno tomuto nádhernému povolání věnovat. Automechaniků je v posledních letech žalostný nedostatek a je tak téměř jasné, že automechanik o práci rozhodně nouzi mít nebude. Zařídit si vlastní autodílnu ale není jen tak. Nestačí pouze bravurně opravit všechno, co dotyčnému přijde pod ruku, ale mít i vyhovující prostory, ve kterých bude danou činnost provozovat.

huštění pneumatik

I ta nejmenší autodílna ovšem podléhá celé řadě nařízení, které je zapotřebí splnit. Zákon přesně definuje, jak by takový autoservis měl vypadat.

Domácí autodílna podle zákona

Vůbec nezáleží, zda se rozhodnete pro vlastní autoservis, který bude vaší obživou, či se budete věnovat opravě automobilů jen ve volných chvílích. Samotný zákon se netýká pouze osoby, která bude tuto činnost provádět, ale i prostor, ve kterých bude servis automobilů vykonáván.

výměna kola

Autodílnu je možné zřídit pouze v budově, která byla za tímto účel zkolaudována dle platného stavebního zákona. Současně musí být stanovena odpovědná osoba, která bude zodpovídat za celkový provoz a v konečné řadě musí být taková provozovna i řádně označena. Vybavení autodílny už zákon nijak dál neupravuje, je tedy na samotných potřebách automechanika. Přesto existuje celá řada nářadí, které podstatně ulehčí tuto namáhavou práci.

Zkušenému profesionálovi, který se věnuje opravě aut už od dětství, asi není zapotřebí většinu základního vybavení dlouze představovat. Kompresory, hydraulické zvedáky nebo zouvačky jsou nepostradatelnou součástí každé kvalitní autodílny. Co ale třeba taková plničky kapalin nebo mobilní pískováčky https://piskovacky.cz/259-mobilni-piskovacky-vse? Slyšeli jste už o nich? V každé dílně budou rázem středem pozornosti a ulehčí namáhavou práci.