Abyste měli vodu křišťálovou celé léto

Jaro jako na houpačce

Po několika minulých letech už jsme zapomněli, jaké má jaro opravdu být. Protože to, co zažíváme letos je téměř v normě. Jak to? Když si otevřeme jakýkoliv článek o počasí, dočteme se, že teploty budou průměrné nebo lehce podprůměrné. Pro naše podmínky jsou takovéto teploty v dubnu normální. Jen jsme si během minulých let zvykli na to, že po zimě přišlo rovnou léto s teplotami kolem dvaceti stupňů. Bylo to sice příjemné, ale pro přírodu naprosto nepřirozené. Na prvního máje jsme potom jen obtížně hledali rozkvetlý strom, třešně kvetly maximálně na horách. Hold se budeme ještě muset na nějaký čas obléknout do bund a na teplejší počasí počkat.

Aby bylo léto podle představ

Čas od času se několik pěkných dní objeví a my můžeme vyrazit na zahradu či chatu nebo chalupu. Člověk se naladí, zlepší se mu nálada, než zase přijdou chladné a zatažené dny. První sekání trávy nás většinou teprve čeká, ale práce na zahradě je i tak dost.

práce_na_zahradě

Ostříhat stromky a keře, provzdušnit trávník, umýt zahradní nábytek, nasázet sadbu do skleníku a mnoho dalšího. A abyste si užili léto opravdu naplno, můžete nachystat prostor pod bazén. Pokud chcete nadzemní bazén, vyrovnejte terén, ideální je písek a klidně i flís. Pokud chcete bazén do země, firma, od které budete bazén pořizovat, vám buď vše připraví, nebo poskytne podklady. A co vás čeká potom?

Bazén jako moře

Abyste měli krásně průzračnou vodu, je třeba trocha teorie. Každá voda, ať už ji napustíte ze studny nebo natočíte z řádu, má určité pH. Pokud budete chtít vodu udržet průzračnou, budete muset toto pH změřit a podle toho používat chlor.

čistá_voda

Buď chlor plus nebo chlor minus, což záleží na tom, jestli je pH kyselé nebo zásadité. Měli byste ho měřit alespoň jednou za týden a také vodě dopřát chlor shock. Filtrace by měla běžet každý den alespoň deset hodin a občas můžete použít i vodní vysavač. A pokud vám přijde příliš drahý, postačí jemné koště a zapnutá filtrace. Krásné mokré léto všem.