Údržba bazénu nemusí být náročná

Už všichni dobře vědí, že když si pořídíte na zahradu vlastní bazén, neskýtá to pouze výhody a zábavu, ale že jde také o starost, protože o celé koupací zařízení je nutné se pravidelně a hlavně dobře starat, aby Vám vydrželo sloužit po dlouhá léta. Ovšem údržba bazénu a hlavně bazénové vody nemusí být přítěží a nemusí být finančně ani časově náročná, pokud víte, jaké přípravky bazénové chemie používat. Hodně času a také financí Vám pomohou ušetřit tak zvané multi tablety 5v1, které v sobě obsahují účinné látky hned několika různých přípravků.

hraní v bazénu

Jak jistě dobře víte, základem dokonale čisté bazénové vody bez bakterií je chlor, ale chlorové přípravky mohou přestat fungovat při zvýšeném PH vody, takže je nutné pravidelně kontrolovat bazénovou vodu za pomocí testeru, jestli obsahuje dostatek chloru a také v jakých hodnotách se nachází PH vody a oba tyto přípravky pravidelně do vody dodávat. Pokud ještě navíc napouštíte bazén tvrdou vodou, je nutné do vody dodávat změkčovač. No a samozřejmostí je, že průběžně odstraňujete mechanické nečistoty, které se do vody dostanou v průběhu užívání bazénu. Takže musíte mít po ruce několik přípravků, které musíte správně nadávkovat, a to zabírá čas a stojí spoustu peněz.

míč v bazénu

Tohohle všeho se můžete ušetřit, pokud si pořídíte multifunkční tablety 5v1, které dodají do bazénové vody dostatek chloru, srovnají PH vody, změkčují vodu, působí jako algicid a navíc vločkují mechanické nečistoty, čímž se snadněji odstraňují z vody. A stačí pouze požadované množství tablet vložit do dávkovače či plováku a o bazénovou vodu je v mžiku postaráno. Pak už stačí jen volný pohyb plováku či dávkovače po hladině bazénu, díky čemuž se účinné látky dostanou do celého obsahu. Takže jak již bylo řečeno, ušetříte čas i peníze a můžete si užívat vodních radovánek do sytosti.