Jak na krásné řasy a obočí

Snad každá žena touží po tom, být krásná. To se týká nejen vzhledu pleti, účesu a postavy, důležitou roli hraje také svůdný a smyslný pohled. S tím nám hodně pomohou husté, dlouhé a tmavé řasy a upravené, husté obočí. Ne každá žena je ale tímto potřebným „materiálem“ obdařena od přírody. Musí si proto dopomoct. Dnes už saháme spíše po přírodních cestách, takže používání lepidel v kombinaci s dlouhým vysedáváním v salonu už prostě není ono. Raději sáhneme po pohodlnější verzi, kterou uplatníme v pohodlí domova.

beautiful-2314_1280

Řeč je o sérech. Jedná se o kosmetický produkt podporující růst, hustotu, zdravý a plnost řas i obočí, přičemž má vliv na jejich mírné ztmavení. Působí totiž už ve vlasových folikulech, kde prostřednictvím aktivních látek vyživuje kořínku a stimuluje jejich růst.

Důležitou roli zde hraje kvalita, protože ne každý produkt dodrží to, co slíbí. Kvalitní sérum na růst obočí a řas poznáme podle jeho složení. To by mělo být přírodní a spadat pod certifikaci či různých klinických a dermatologických testů. Určitě bychom měli dbát na obsah peptidů (podporují přirozený růst od kořínků), vitamínů a kyseliny hyaluronové (hydratuje a revitalizuje). Naopak pozor bychom si měli dát na produkty obsahující syntetický prostaglandin – nejenže se nejedná o přírodní látku, ale při dlouhodobějším používání může mít nežádoucí účinky.

serum-1050959_1280

Používání séra vyžaduje trpělivost a pravidelnost. Výsledek nevidíme ihned po aplikaci, ale dočkáme se ho až po jednom až dvou měsících – výsledný efekt ale pak rozhodně stojí za to čekání.

A jak na aplikaci? Sérum se nanáší štětečkem nebo silikonovým hrotem na linii kořínků řas a obočí. Nanášet by se pak mělo jednou za den, nejlépe však večer po odstranění makeupu, a to po dobu tří měsíců. Poté vám řasy a obočí vydrží krásné po dobu až 10 měsíců. Poté, když znovu nezačneme s aplikací dalšího séra se vše postupem času vrátí do doby před použitím séra.