Investování pro náročné

Investování na burze, kdo by aspoň jednou v životě nechtěl okusit, jaký pocit s sebou přináší. Úspěšný obchodníci vyprávějí o přísunu adrenalinu, které s sebou přináší riskování a časový pres. Jenže začátky na burze bývají psychicky velmi náročné a pro někoho skončí dřív, než vlastně stihly začít. Ať už chcete nebo ne, na své první vydělané peníze budete čekat. I když načtete různé publikace a navštívíte nespočet kurzů, které se touto problematikou zabývají, jen málokdo slaví úspěch hned na poprvé. Obchodování zkrátka není pro každého a pro hovoří i vstupní investice, které nebývají malé. Nemá smysl začít obchodovat s pár tisíci na účtu, většinou o ně totiž přijdete a tížených milionů se v tomto případě dočkáte jen stěží.

obchodování na burze

Přesto se obchodováním na burze dá velmi snadno uživit, tedy za předpokladu, že problematice rozumíte a víte, jak si v těžkých chvílích zachovat chladnou hlavu. Už i samotný Fibonacci dokázal vymyslet čísla matematické posloupnosti, jehož metoda se používá dodnes. Leonardo Pisano Fibonacci byl slavný italský fyzik a matematik, působící na přelomu 12-13. století. Proč však zaznívá jeho jméno právě v souvislosti investování? Dnes totiž patří fibonacciho Tradecz indikátory mezi základní techniky analýzy finančních trhů. Je proto dobré se této problematice věnovat a zjistit tak více. Analýza trhu je totiž pro obchodování na burze jeden z nejhlavnějších faktorů, který rozhodne o tom, jakým směrem se vaše investice budou ubírat. Obchodovat může každý, ale ne každý se může stát úspěšným.

graf růstu

V současné době je možné obchodovat pouze na dvou českých burzách s cennými papíry – Pražská burza a RM-SYSTÉM. Český trh tak příliš velkou rozmanitost nenabízí a mnoho zkušenějších obchodníků míří na pole zahraničních burz. Kde jsou vyšší zisky, ale samozřejmě i ztráty. Investice je proto dobré zvažovat a nejednat ukvapeně.