Vimeo a stahování z něj


Jistě se ptáte, co je to zde za zmatek. Autor článku nejprve píše o serverech v množném čísle a pak má v názvu jen jeden jediný a to Vimeo. Jen klid. Vimeo jsem vybral čiročirou náhodou, protože to, co se zde dočtete platí i na ty ostatní stejným způsobem. Ne na všechny, ale kolem těch třiceti nejznámějších určitě. Ostatně si to pak můžete zkusit.

poslech hudby z ntb

Kanál Vimeo jako takový nemá smysl nějak moc rozebírat z nedostatku místa. Jen pro představu, je trochu podobný známému YouTube, jen má zaměření na jiný druh publika. Zatímco YT jede vstříc většinovému publiku, Vimeo je zaměřeno spíše na art. Ovšem na obou kanálech naleznete spoustu hudby, ať již koncertů, nebo jen krátkých videoklipů. A právě to je to, co si lidé chtějí občas uložit do svého zdroje. Tím může být mobilní telefon, stolní počítač nebo notebook, popřípadě nějaké médium. USB, nebo DVD například. Poté si již se staženým souborem může uživatel udělat co chce, ovšem neměl by jej dále šířit. Nejedná-li se o vysloveně free soubory. Tedy volné, kde si jejich autor nečiní žádného nároku.

Nuže, jak si to zařídit, tak, abychom si z Vimea a jiných kanálů mohli něco stáhnout a nemuseli instalovat nějaký software? Není to vůbec nic složitého, na webu, kam vás níže odkáži máte ovšem českého průvodce, takže by neměly vznikat žádné potíže.

notebook

Vimeo video downloader není downloaderem klasickým, který se vám po instalaci usídlí napevno v PC. Tento je jen, řekněme, jakýmsi prostředníkem mezi kanály a vaším počítačem. Vy si z žádaného videa jen zkopírujte celou webovou adresu a do následného webu ji přesně dle instrukcí vložte. Pak už jen poručíte, kam video uložit a máte hotovo. Bez škodlivých virů, bez starostí a velmi snadno.

Vimeo video downloader web je dosti potřebná stránka, a proto doporučuji uložení do záložky, abyste ji nemuseli příště hledat.