Nezařazené

Zimní olympijské hry 2018

Nejdříve se pojďme podívat, které sporty se vůbec týkají zimních olympijských her. Jsou to alpské lyžování, biatlon, boby, běh na lyžích, curling, krasobruslení, akrobatické lyžování, lední hokej, saně, severská kombinace, Short track, skeleton, skoky na lyžích, snowboarding a rychlobruslení. Místem konání se stalo jihokorejské město Pchjongčchang. Letošní hry se nesou ve znamení určitého napětí mezi Severní a Jižní Koreou, ale žádná nenadálá negativní událost by se podle představitelů obou zemí stát neměla.
sportovec biatlonu
Jednotlivé závody se budou konat v horském středisku Pchjongčchangu. Za zmínku stojí olympijský stadion v Pchjongčchangu, kde se bude konat slavností zahájení a zakončení ZOH 2018. Maskotem letošních her je bílý tygr Suhorang a pro ty paralympijské je jím medvěd Pandabi.
hráči hokeje
Oficiální zahájení her je 9. února a o den později začínají disciplíny běhu na lyžích, biatlonu, rychlobruslení, short tracku a skoků na lyžích. Vzhledem k tomu, že jsme v současné době národem biatlonovým, bude to sport, který bude zajímat velké množství diváků. Naše výprava odjíždí v těchto dnech do Kazachstánu na soustředění a poté se přesouvá již rovnou do místa konání. Tato země byla dle trenéra Rybáře vybrána tak, aby byl sportovcům ulehčen časový posun. Do sprintu na 10 kilometrů nastupuje M. Krčmář, O. Moravec, M. Šlesingr a A. Václavík a na 7,5 kilometru sprint ženy nastupují V. Vítková, M. Davidová, E. Puskarčíková a J. Jislová. Naděje G. Koukalové na účast bohužel vyhasly, nicméně všichni včetně šéftrenéra doufají, že se k závodění vrátí.
Lední hokej bude také bezesporu patřit ke sportům s největší sledovaností. Rozdělení skupin vypadá následovně:
Skupina A – Česko, Jižní Korea, Kanada a Švýcarsko
Skupina B – USA, Slovinsko, Slovensko, Rusko
Skupina C – Finsko, Německo, Norsko, Švédsko
Náš tým začíná prvním zápasem s Jižní Koreou 15. 2. 2018. Pojďme si tedy všechny tyto sportovní zážitky užít a vychutnat si zimní olympiádu.