Nezařazené

Ideální dovolená pro Čechy

Podle různých výzkumů je dokázáno, že Češi stále jezdí do stejných zemí na dovolenou. Na prvním místě se stále drží oblíbená destinace Chorvatsko. Tato země u Čechů vede už celkem dlouho dobu a myslím si, že to ještě nějaký ten čas takhle zůstane. Ptáte se proč? Je zde hned několik důvodů. Jako první bych zmínila snadnou dostupnost vlastním vozidle.
racci nad lehátky
Můžete si sami naplánovat čas odjezdu a příjezdu a nejste vázáni na ostatní lidi, jako kdybyste využili dopravy s cestovní kanceláří. Další důvod je volba ubytování. Opět si sami můžete zvolit zda si ubytování zařídíte před příjezdem nebo až v den příjezdu, tzv. ‚na blint.‘ A jeden z dalších důvodu je, že k moři nemusíte jezdit tak daleko. Jste zde celkem rychle a můžete si užívat teplejšího jižního sluníčka za dobrou cenu.
 hrad Karlštejn
Když se na to podíváte z druhé strany, tak mezi Čechy začíná být opět populární zůstávat v tuzemsku a užívat si krásy naší země. Od loňského roku stoupl počet Čechů zůstávajících v Čechách o 16%. Jaké památky či jaká místa jsou pro nás v Česku nejzajímavější a nejnavštěvovanější? Mezi opravdu oblíbené patří například Karlštejn, Valtice, Bouzov, Trosky a mnoho dalších. Díky velké návštěvnosti si památkáři taky přišli na své.
Novým trendem začínají být různé stezky korunami stromů, které přinášejí opravdu skvělý zážitek. Jedna z nich se nachází poblíž vodní hráze Lipno a druhá na severu Čech v Krkonoších. Na takových místech je opravdu o co stát a vyplatí se je navštívit.
 stezka korunami stromů
Závěrem bych jen dodala, že občas není na škodu oželet jedno léto u moře a zůstat tady u nás, doma. Trochu lépe poznat zemi, ze které pocházíte. Naučit se něco nového a třeba nalézt místa, o kterých jste do teď nevěděli, že existují. Je to jedna z možností, jak můžete ušetřit své finanční prostředky a přitom si užít skvělou dovolenou po boku svých nejbližších.