Tipy jak se doma zbavit komárů

Komáří patří mezi nepříjemný druh hmyzu, který nás pravidelně budí ze spánku nejenom nepříjemným bzučením, ale i všude přítomnými štípanci, které nám způsobují neskutečná muka. Krom toho jsou ale přenašeči některých závažných onemocnění a proto bychom před nimi měli náš domov co možná nejvíce ochránit.

Tělo komára

Asi nejsnadnějším způsobem, jak svůj domov před těmito krvelačnými zrůdami ochránit je vůbec neotvírat ona. Nejenom v létě je ovšem tato myšlenka zcela nereálná. Další možností je pak instalace ochranným sítí do oken, ty však v sobě nesmí mít trhliny a zároveň musí těsně přiléhat k rámu. Ovšem o si budeme vyprávět, sítě v oknech zrovna nepatří mezi největší estetické skvosty. Existuje tedy vůbec něco, co na komáry zaručeně funguje? Pomoci mohou odpuzovače, ale i rady a tipy našich babiček.

 

  • Odpuzovače na komáry

V obchodech můžeme dnes již najít bezpočet nejrůznějších odpuzovačů a lapačů na komáry, které skutečně fungují. Díky nim se můžete jedno pro vždy zbavit nepříjemných kousanců. Velmi oblíbené jsou například elektronické nebo UV pasti, které jsou schopni do určité míry simulovat teplotu lidského těla a otravný hmyz k sobě lákat. Neméně oblíbenou volbou jsou také ultrazvukové odpuzovače, které se zapojují do zásuvky. A nesmíme opomenout zmínit elektrické odpařovače, kde je tekutá či suchá náplň za pomoci elektrické energie uvolňována do okolí.

 

  • Vůně, které jsou komárům k nelibosti

Marocká máta

Problém s otravným hmyzem mohou vyřešit i některé rostliny. Mezi takové patří například máta, bazalka, afrikány nebo třeba citronová tráva. Není tedy od věci tyto rostliny vysadit do truhlíku a umístit je na okno, případně vysadit na záhon nejblíže k oknu.

 

  • Recept našich babiček

A nakonec jeden recept našich babiček, který prý komáry spolehlivě odpuzuje. V teplé vodě rozmíchejte pět lžic cukru a do vzniklého roztoku vmíchejte polévkovou lžicí sušeného droždí.