Povlečení podle vlastního vkusu

Povlečení podle svého vlastního vkusu

Určitě to znáte. Procházíte stránky všech možných katalogů a e-shopu, navštěvujete různé kamenné obchody, ale nikde ho nemají. To vaše vysněné a do detailů promyšlené povlečení. Mořská modř, sem tam mušlička, směrem vzhůru přecházející v modř nebe s náznakem bílých obláčků a třepotajícími se křídly skřehotajících racků. Všude mají jen modré s hejnem delfínků, modré s bílými puntíky nebo bílé s modrými puntíky. Ale to vy přece nechcete. Už ztrácíte naději a pak vás to napadne. Kouknete na svoje šikovné ruce a starý šicí stroj po babičce, od ratolesti si můžete půjčit barevné fixy na textil a víte, že máte vyhráno. A nebo, když by vás to nenapadlo, tak já vám to poradím.

Zkuste si povlečení ušít

Zkuste si povlečení ušít

Skutečně je to tak, a i tohle je cesta. Zkusit si to svoje vysněné povlečení vyrobit. Váš dům nebo byt vám to krásně rozsvítí. Nejlepší je, si tu svou představu nejprve zhruba i v barevném provedení načrtnou na papír. Rozmyslet si různé techniky výroby, které k jeho zhotovení budete muset použít a sepsat si seznam pomůcek. Na cenu se samozřejmě nehledí, jde zde přeci o originální, řekněme až umělecký počin, kdy se snažíme přiblížit své představě a dokonalosti. Pokud byste si nebyli něčím úplně jistí, jak a co by šlo čím vytvořit, je tu chytrý strýček Google, který vždy rád poradí.

Jaké je vaše vysněné povlečení

Jaké je vaše vysněné povlečení

Ale pokud se nechcete pouštět do ničeho tak velkého, jako je stříhání, šití, zdobení a přešívání, tak můžete zkusit jen to zdobení. Ať už si najdete staré bílé povlečení po tetě nebo koupíte nějaké jednobarevné, vždy si ho můžete domalovat podle svých představ. Stačí barvy a fixy na textil a to nadšení v srdci. I tady je dobré si to nejprve zkusit nanečisto na papír a pak už jen přenášet na textil podle návodu. Můžete si jej vyzdobit podle svých představ, aby vám hezky zapadl do interiéru a dobře se vám pod ním spalo. Mnohokrát není nic hezčího než po dlouhém a náročném dni zaplout doma do vlastnoručně vymalované deky. Takže krásnou dobrou noc