Sběratelství jako hobby

Vášeň zvaná sběratelství může být velká zábava, a má spoustu benefitů. Kromě toho, že lidé snáze odhadnou, čím vás obdarovat, vždy máte další a další cíle, a časem získáte rozsáhlou sbírku, kterou můžou zdědit vaše děti. Sběratelství je nenáročné, ale vždy se máte čím pochlubit. Co všechno lze tedy sbírat?

Autíčka

A slovem autíčka jsou míněny modely aut. Do detailu provedené modely skutečných aut mohou být skvělou sbírkou každého milovníka motorových vozidel. Začněte třeba modelem svého prvního automobilu, poté se zaměříte na slavná historická auta, a časem se stanete skutečnými sběrateli, kteří v aukcích shání auta z limitované edice. Velký výběr autíček seženete například v Království autíček, kde se prodávají detailně vyvedené modely nejen aut, ale třeba i vláčků, motorek, a dalších.

model auta

Známky

Jednou z nejtradičnějších sběratelských vášní je sbírání známek. Tento koníček má dlouholetou tradici, a některé známky dokonce mají milionovou hodnotu. Můžete je dokonce vyměňovat s jinými sběrateli na internetu, a časem tak třeba dětem zanecháte hezké dědictví.

Mince

Ani sběratelé mincí nejsou pozadu. Historické mince, i mince se špatně vyraženými čísly, nebo zajímavými datumy.

Pohlednice

Sběratelé pohlednic si zakládají na pohlednicích z různých míst i dob. Nejvzácnější jsou osobní pohlednice se vzkazy, které posílaly nyní už zesnulé slavné osobnosti.

sbírka známek

Sošky

Mezi nejznáměji sbíranými soškami jsou obvykle sloni. Existují tak zapálení sběratelé, že jich vlastní celé tisíce. Tisíce nejrůznějších sošek slonů. Sbírat však můžete i jiné sošky. Žáby, trpaslíky, nebo třeba andílci.

Rostliny

Také jste si jako malí dělávali herbáře? Utrhli jste květinu, vložili mezi dva listy papíru do knihy a poté si ji nalepili do sešítku? Takto můžete sbírat nejrůznější druhy rostlin, a dozvědět se něco nového o přírodě. Doplníte https://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/clanok/445711-nedostatok-zeleza-takto-znova-doplnite-zasoby/ je poznámkami o tom, kde jste ji našli, co to bylo za den, a samozřejmě úplným názvem rostliny.