Nezařazené

Tajemství zvané vůně

Parfém podtrhne ženskost, přidá na svůdnosti i na sebevědomí. Může taktéž ovlivnit stav vaší nálady. Jakou vůni zvolit? Zda upřednostnit toaletní nebo parfémovou vodu? Nebo dát přednost parfému? Jak se orientovat ve zkratkách a ve složení? Vůně zkrátka charakterizuje vaši osobnost.
rozprašovací parfém
 
Toaletní voda (EdT)
 
Eau de Toilette neboli toaletní voda obsahuje okolo 4 až 10% vonných výtažků v 80% alkoholu. Intenzita vůně je slabší. Jedná se o adekvátní volbu pro mladé dívky, díky lehčímu aróma. Disponuje avšak i o něco kratším účinkem výdrže. Ideální je nosit flakonek u sebe pro častější aplikaci během dne.
 
Parfémová voda (EdP)
 
Též se shledáte s názvem Eau de Parfum. Zde se nachází přibližně 10 až 15% vonné esence v 85% alkoholu. Jedná se o déle trvající vůni co do intenzity. Aplikovat lze parfémovou vodu jak na pokožku těla, tak i můžete stříknout jemně do vlasů.
 parfémy na listech
Parfém
 
Známé též označení parfume. Parfém v sobě ukrývá 15 až 40% vonného extraktu v 95% alkoholu. Jedná se o produkt s nejvyšším efektem vůně v rámci intenzity i co do výdrže. V případě parfému není třeba aplikace během dne. Jedná se o velmi silnou esenci. I když je mnohdy parfém doporučen k použití na večer či v rámci společenské události apod., ne vždy je to pravidlem. Každopádně u parfému platí užití v menší míře.
 
Jak správně aplikovat?
 
Coco Chanel byla názoru, že vůně je třeba aplikovat na ta místa, na která si žena přeje být políbena. Pravidlem však je, že nejlepší je použití, kde pulzuje krev, tj. na tepny krku, dále loketní jamky, klíční kosti a zápěstí.
Parfém nikdy neaplikujte na oblečení, neboť zanechává skvrny.
 
Závěrem
 
Po otevření neboli po prvním použití intenzita vůně vydrží zhruba jeden rok. Poté již pomalu ztrácí na účinnosti. Poznáte tento fakt jednoduše – jakmile barva začně být tmavší, účinnost produktu klesá. Flakonek vaší vůně by měl být vždy umístěn mimo dosah slunečních paprsků, ideální je stinné místo, kde teplota nepřekročí 20 stupňů Celsia.
Je všeobecně doporučováno v letních měsících použití lehčí vůně, oblibě se těší zejména květinové. Naopak v zimních měsících jsou adekvátní volbou výraznější a těžší. Je však dobré též vědět, že příliš těžké vůně přidávají ženě na věku, dělají ji starší.