Nezařazené

Stříhání dětských vlásků nechte na profesionálech

Pokud máte doma miminko, batole či předškoláka, tak samozřejmě víte, že jeho vlásky rostou strašně rychle. Jestli jste pověrčivá, dítě do roka určitě neostříháte. Jak praví stará pověra, pokud dítě do roka ostříháte, zkrátíte mu život. To záleží čistě na Vás, jestli na pověry věříte a budete vymýšlet různé variace účesů, jen abyste to vydržela alespoň do roka a jednoho dne nebo jestli dítěti vlasy trošku zkrátíte.
stříhání prcka

Stříhání vlasů doma

Ano, my rodiče známe své děti samozřejmě nejlépe a víme, že pokud dítě zatím nerado přijímá doteky cizích lidí a reaguje na ně hysterickým pláčem, nevezmeme jej asi rovnou do salónu a nenecháme ho stříhat kadeřnicí. Bylo by to stresující jak pro dítě, tak pro kadeřnici a samozřejmě i Vás. Dítě by mělo být schopné sedět pár minut v klidu, za pomoci Vás, která na něj budete dělat srandovní obličeje a klidně na něj mluvit. Jestli jste někdy zkusila své dítě stříhat sama doma, víte, že to není žádná sranda, dítě se vrtí a protože nám to trvá dlouho, tak je i nevrlé, odmítá pokračovat a pláče. A výsledek mnohdy také nebývá podle našich představ.

Stříhání vlasů v kadeřnickém salónu

Za předpokladu, že sama nejste kadeřnice nebo někdo z Vašich příbuzných se nepohybuje v těchto službách, Vaše dítě posedí v klidu a vystojí přítomnost cizí paní, která ho bude stříhat, neváhejte a vezměte ho ke kadeřnici. Někdy až s údivem budete koukat, jak kadeřnice pracují s dětmi rychle, že kolikrát dítě ani nezaregistruje, že už je ostříhané. My jsme v tomto oboru laici a potřebujeme na ostříhání dětské hlavičky více času a nedokonalosti, které jsme dítěti vytvořily, neustále zarovnáváme a vylepšujeme. Za to kadeřnice udělá párkrát šmik a dítě má účes jako z reklamy a sluší mu to. U kadeřnice volte vždy malým dětem účesy, které jsou nenáročné na úpravu, jelikož ti maličcí většinou neradi sedí a nechávají se česat.
dětská kadeřnice

Jak probíhá stříhání v salónu?

Je to zcela jednoduché. Přijdete, řekněte kadeřnici své přání, jak byste dítěti chtěli nechat vlásky ostříhat. Posadíte ho většinou do židličky speciálně upravené pro stříhání malých dětí, která spíše připomíná sedačku na kolotoči, protože je například ve tvaru auta, letadla, atd. Sednete si naproti němu a budete ho zabavovat, aby sedělo rovně a v klidu. Vhodné je mu něco vyprávět, ukazovat nebo číst a tím odvádět jeho pozornost od stříhání. Za malý okamžik je dítě ostříhané, pokud tedy narazíte na šikovnou kadeřnici. Kadeřnice, které se specializují na děti, jsou ale povětšinou velmi šikovné a zručné. Takže nemusíte mít strach svěřit svou ratolest jejím rukám.