Pořád jsme ohroženi

Je to teprve pár dní, co jsme si mohli konečně nepatrně oddechnout. Po roce tu větších a tu menších omezení souvisejících s koronavirovou pandemií se nyní zdá, že by snad mohlo být o trochu lépe. Mohou se otevřít některé další doposud uzavřené obchody a provozovny služeb, děti se mohou s omezeními vracet do škol, prostě by se mohlo zdát, že se život vrací v našich končinách do normálu.
Ovšem přesto ještě ani zdaleka nemáme vyhráno. Vždyť i dříve už se rozvolňovalo a následně se zase muselo přitvrdit. A ona proklínaná infekce je tu s námi i nadále, jenom tedy zřejmě ne až tak masově rozšířená. A tak se musíme i nadále snažit, aby se tato ztrácela, aby nezačala bujet nanovo.

lidé a koronavirus

Co to znamená? To víme dávno všichni. Musíme si chránit dýchací cesty, musíme dbát na hygienu, neměli bychom se shromažďovat a jinak si rizikově počínat, a pokud máme tu možnost, měli bychom se nechat i očkovat. Protože jinudy cesta k překonání oněch panujících problémů nevede.
A rozhodně by se nemělo podceňovat ani testování lidí. Protože jakkoliv toto samo o sobě nemá léčebný efekt, pomáhá to odhalit ty, kdo by mohli nemoc třeba i naprosto nevědomky šířit mezi ostatní. Takové testy tedy pomáhají oddělit ty nakažené od zdravých, pomáhají bránit šíření nemoci, jež nám už tolik zavařila.
A díky tomu, že je i u takového sortimentu jako antigenní testy prodej možný, díky tomu, že si je dnes už může pořídit každý, kdo po nich zatouží, je naděje, že bude lépe. Protože díky nim může každý do dvaceti minut vědět, jak na tom je, a může tím napomoci zvládání šíření nemoci, která u nás i ve světě napáchala nemálo škod.

koronaviry a svět

Otestovat se těmito testy zvládne každý, to je úplná hračka, a na tyto kvalitní a certifikované testy je spolehnutí. A čím více pozitivních našinců bude těmito odhaleno, tím je pravděpodobnější, že se koronavirová pandemie stane jednoho dne minulostí.