Proč je včasná detekce úniku vody nezbytná pro minimalizaci škod?

Jednou z těch horších nehod, které se mohou v domácnosti stát, je prasknutí vodovodní trubky. To totiž znamená vytékání vody. A vzhledem k tomu, že většina vodovodního systému je zabudovaná ve zdech, není jeho objevení zrovna jednoduché. To platí zvláště v případě, že poškození není rozsáhlé, takže vytéká jen menší množství vody.

I to však může napáchat velké škody. Tím největším problémem je samozřejmě vlhkost. Díky ní se mohou rozrůstat plísně ve zdech. A o tom, že to není zrovna zdraví prospěšné, není třeba mluvit. Nehledě na to, že vlhkost během času může narušit i samotnou statiku domu. V pokročilém stádiu je dokonce možné, že jej bude nutné zbourat.

instalater1

Pokud bydlíme v bytě, máme o problém víc. My si toho totiž nemusíme všimnout, avšak snadno způsobíme podobné problémy i sousedům, kteří bydlí pod námi či vedle nás. A věřte, že ti po nás rozhodně budou chtít náhradu škody za poškozené stěny i za jejich nutnou sanaci.

V případě, že je poškození větší a vytéká poměrně velké množství, si toho obvykle všimneme hned. Avšak to neznamená, že následky jsou menší. Obvykle to totiž znamená minimálně poškozenou podlahu, kterou je často nutno vyměnit, o zničeném nábytku a jiných věcech nemluvě.

pvoda1

Je tedy jasné, že včasná detekce úniku vody Kanalizace-instalateri.cz je velmi důležitá. Může zabránit větším škodám na majetku jak našem, tak našich sousedů. A to je rozhodně něco, o co bychom měli usilovat. Problém ovšem je, jak na to.

Jak již bylo řečeno, většina vodovodního systému je vedena ve stěnách. Pokud je zde jen malé poškození, nemusíme si jej všimnout. Proto je dobré nechat trubky pravidelně prohlédnout od kvalifikovaného odborníka. Ten má zkušenosti, znalosti i nástroje, aby vše mohl podrobně prohlédnout a našel i menší poškození. Ta pak může opravit dříve, než stačí způsobit nějakou škodu. A to se rozhodně vyplatí.