Jaké výhody mají rolety den a noc do stropu?


Prakticky v každé budově najdeme nějakou možnost zakrytí oken. V soukromých domech a bytech jsou to nejčastěji záclony a závěsy, v obchodech a na jiných veřejných místech najdeme spíše rolety. Ty jsou totiž mnohem nenápadnější, a nestrhávají tedy pozornost, a zároveň vytváří mnohem serióznější atmosféru, oproti domácké, kterou navozují záclony a závěsy.

Samozřejmě rolet existuje mnoho nejrůznějších druhů, avšak nejčastěji se používá dlouhý vertikální textilní typ. Barva je často šedá, neboť právě tato barva je nejméně nápadná, avšak zároveň dobře blokuje světlo zvenčí.

rolety4

To je totiž jedním z hlavních cílů, především pak v obchodech: zmást naše vnímání času, abychom tam strávili delší dobu a tím pádem toho i víc nakoupili. A vzhledem k tomu, že naše tělo podvědomě určuje plynutí času podle pohybu Slunce a změny intenzity světla, je jasné, že to rozhodně funguje.

Tím nejčastěji používaným typem jsou zde pak rolety den a noc do stropu. Jednoduše řečeno, jde o druh, který dokáže blokovat nejen vhled dovnitř budovy, ale i pohled z budovy ven, a to jak ve dne, tak v noci. A vzhledem k tomu, že okna a výlohy zde bývají skutečně rozměrná, je jasné, že se hodí, pokud budou sahat prakticky od stropu až na podlahu.

rolety1

Při jejich pořizování je samozřejmě zapotřebí určité opatrnosti. Přeci jen i dnes platí, že každá budova má jinak vysoký strop. Například pokud sídlíme v centru, je pravděpodobné, že stropy zde budou vysoké. A naopak v nově postavené budově spíše najdeme nižší strop. Je tedy potřeba si vše předem pořádně proměřit, ať víme, jaké rozměry máme koupit. To samozřejmě platí nejen o jejich výšce, ale i délce. Šířka jednotlivých pruhů pak nehraje příliš roli.

Je vidět, že pořídit si do obchodu rolety na zakrytí oken či výloh není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Přesto věřte, že se vám péče, kterou budete výběru věnovat, časem rozhodně vrátí.