Nezařazené

Zákazy od rodičů

Určitě se všichni shodneme na tom, že se s rodiči nemusíme pokaždé domluvit úplně na všem. Mnohdy se může jednat jen o názory či neuklizený pokoj, ale my se dnes bavíme právě o zákazech, které nám naši rodiče dávají. Pokud by někdo z nás řekl, že nikdy žádný zákaz nedostal, tak by lhal. Rodiče si nás hlídají, a proto nám také nedovolí úplně všechno, co bychom chtěli.

veselá rodina

Každý si pamatujeme na tu situaci, kdy jsme chtěli přespat u našeho kamaráda, kterého neměli naši rodiče úplně v lásce. Všem se nám také určitě stalo, že jsme chtěli sami jet do jiného většího města, a to se našim rodičům také příliš nezamlouvalo, takže nám to zakázali. Když jsme byli mladší, tak nám to všem vadilo a cítili jsme se pak před našimi kamarády trapně, když nás rodiče nepustili tam, kam jiné ano, ale dnes si můžeme dát všichni za pravdu, že to s námi rodiče mysleli dobře. Tohle bychom mohli přirovnat i například k tomu, když spousta z nás nebyla plnoletá a chtěla si dát alkohol. Také jsme byli naštvaní, že nám ho nedají, ale dnes to chápeme.
ukazováčky nahoru

Přes všechny zákazy, které jsme dostávali, se občas stalo, že někdo z nás utekl a dělal to, co měl zakázané. Toto nikdy nedopadá úplně dobře, přeci jen to nemáme zakázané jen tak. I když se nemusí nikomu stát nic hrozného, rodiče to stejně zjistí a my z toho budeme mít velký problém.

Zatím jsme zde dávali pravdu rodičům, avšak z vlastní zkušenosti bych mohl uvést i příklad, kdy to rodiče se zakazováním malinko přehnali. Občas se stává, že i člověku, který se chová slušně a již je dost starý na to, aby si o nějakých věcech rozhodoval sám, rodiče zakazují například chodit ven. Nejhorší na tom je, když rodiče nezvládnou ani udat důvod, proč to dělají, takže jejich dítě ani neví, co dělá špatně.

Zkrátka to někdy děti s rodiči nemají v takovýchto situacích úplně tak jednoduché. A co Vy? Ještě stále Vám rodiče dávají nějaké zákazy?