Vyzkoušejte také klíčení semen

Vyzkoušejte také klíčení semen! Uvidíte, že se vám to zalíbí, protože se jedná o jednoduchý, levný a hlavně praktický způsob, jak obohatit svůj jídelníček o pořádnou dávku vitamínů, minerálů a antioxidantů. Zkrátka, díky klíčení dostanete ze semen to nejlepší, co v sobě mají.
klíčení řepy.jpg
Mnozí lidé se totiž domnívají, že k tomu, aby významně obohatili svůj jídelníček, stačí, aby si tu a tam přisypali do své svačiny hrst semínek, aby si kupovali celozrnné výrobky a pečivo s různými semínky. Jenže ono to tak docela nefunguje. Je pravda, že konzumací semen můžete své výživě prospět, to zcela jistě. Ovšem problém je v tom, že mnoho semínek obsahuje látky, které brání semínko před natrávením v trávicím traktu.
sazenice sóji.jpg
Takže nejen, že se tak může snadno stát, že mnoho semen projde vaším trávením nijak neporušených a žádné důležité látky se z nich neuvolní, ale u citlivých lidí může dojít dokonce i ke komplikacím, které tyto inhibitory trávení způsobují. Semena si tak jednoduše chrání svůj obsah. Ovšem dá se na ně snadno vyzrát – právě tím, že jim poskytnete ideální podmínky ke klíčení. Při klíčení ze sebe totiž vydají to nejlepší, co v sobě mají. Stačí několikahodinový pobyt v teplém a vlhkém prostředí a rozběhne se proces, při kterém se ze semene brzy vyloupne klíček, který je doslova nabitý všemi tělu prospěšnými látkami, a navíc je klíček velice snadno stravitelný. Takže to nejlepší, co se dá se semeny udělat, je naklíčit je.
rozvoj klíčků.jpg
Získáte tak potravinu, která vám poslouží lépe než několik krabiček různých vitamínových a jiných výživových doplňků. Klíčky můžete konzumovat buď jen tak jako zdravou svačinku, nebo jako přílohu či hlavní jídlo. Různá naklíčená semínka vám poskytnou různé, pestré chutě, které jistě oceníte. A to úplně nejlepší na tom je, že je to celé téměř zadarmo, že si vše můžete připravit bez námahy a složité přípravy sami doma a zvládnete to i v případě, že jste nic podobného doposud nezkoušeli.