Tipy na zvelebení svého bytu

Možná jste ve fázi, kdy si zařizujete interiér svého bytu či domu a nevíte, jak jej vylepšit, aby se vám v něm dobře bydlelo a cítili se příjemně. Ale třeba bydlíte již dlouho ve starším bytě s původním vybavením a začali jste přemýšlet, jak jej můžete vylepšit či ozvláštnit, aby vám vaše bydlení nepřipadlo natolik fádní a okoukané. Možná chcete také překvapit návštěvy nevšedním interiérem, ale zatím nemáte dostatek nápadů.

klavíc a křeslo

Moderní anebo retro

V prvé řadě byste si měli uvědomit, v jakém stylu chcete zvelebovat svůj byt. Míchání různých stylů či přílišná přeplácanost estetice mnoho nesvědčí. Pokud si potrpíte spíše na retro vzhled anebo spíše na moderní podobu, měli byste se držet svého stylu a mnoho neexperimentovat. Ovšem je to vaše bydlení a fantazii se meze nekladou. Proto byste měli vybírat především tak, aby se to v první řadě líbilo vám a ostatním členům domácnosti.

obývací poko

Čím byt vylepšit?

Zaměřte se na to, co mám činí největší radost a co chcete mít hned nablízku. Jestli máte rádi květiny a rostliny, můžou vám krásně vylepšit dosud všední interiér. Květinovou výzdobou rozhodně nic nezkazíte a uvidíte, že váš domov bude najednou působit útulněji. S květinami rozhodně neplatí, že je lepší méně než více. Pokud to s květinami přeženete, určitě nic nezkazíte, naopak každá květina dodá novou atmosféru. Pokud si potrpíte na starožitné předměty, váš byt můžete vylepšit starodávným nábytkem, může se jednat například o gramofon, klavír nebo šicí stroj. Váš interiér rozhodně ozvláštní a vylepší. Naopak pokud vyhledáváte modernější styl, zkuste se podívat po nějakém kusu moderního nábytku či obrazu. V takovém případě se velmi hodí abstraktní umění či obrazy pop-art. Nic nezkazíte také knihovnou, pokud jste milovníci knih. To samé platí jako u květin, tedy velkým množstvím knih zarovnaných v poličkách ničemu neuškodíte. Takových možností je opravdu mnoho, chce to akorát trochu popřemýšlet a dané předměty pak vhodně umístit.