Je lepší žit v rodinném nebo panelovém domě?

Pokud se s někým bavíme, nastává někdy otázka, z které většinou může vzniknout zajímavá debata. Ta otázka je, zdali preferujeme žít v bytě nebo naopak v rodinném domě. Myslím, že spoustu lidí by řeklo, že pokud by si mohli zrovna vybrat, vždy by si každý přeci vybral rodinný dům. No, to je možná zajímavá myšlenka, nicméně není to pravda. Sice existuje mnoho lidí, kteří by  moc rádi měli rodinný dům s velkou zahradou a bazénem, ale na druhou stranu existuje mnoho lidí, kteří si zkrátka vždy vyberou žit v bytě. Proč je to tak? Proč se to někomu zdá lepší?

Rodinný dům

Odpovědí je samozřejmě mnoho, protože každý má své důvody, proč se to někomu zdá lepší, nicméně pokud například se jedná o to, že bydlí sám, nebo ho nezajímá práce na zahradě, tak je pro něj bydlení v bytě zkrátka příjemnější, což dává smysl. Jelikož bydlet sám v rodinném domě může být možná trochu smutné, alespoň to si myslím já. Protože ho možná nemá moc co inspirovat, aby udělal nějakou práci na zahradě, nebo vůbec nějaký čas na ní strávit. Dle mého čas strávený právě na zahradě sám, může být depresivní, takže by ten daný člověk ani na zahradě čas netrávil.

Panelový dům

V tomto případě je tedy pro lidi o mnoho lepší mít byt a alespoň s balkónem, avšak tento důvod samozřejmě není jediný, takových důvodů, proč je lepší dům nebo bydlení v bytě je mnoho. Avšak pokud se bavíme o vícečlenné rodině, alespoň já si myslí, že by se každé takové rodině líbilo bydlet zrovna v rodinném domě. Výhodné je to snad ze všech hledisek, samozřejmě však v tomto překáží cena, jak pozemku, tak samozřejmě následného postavení domu a vybavení. Nicméně pokud takovou možnost taková rodina má, tedy postavit si dům, většinou moc neváhají.

Takže odpověď na otázku, zdali je lepší bydlet v domě nebo v bytě neexistuje, existuje v každém z nás, na našich preferencích a jak si život představujeme my sami.