Rozdíly, které vás možná překvapí!

Portfolio bank z hlediska nabídky úvěrových produktů je celkem štědré, naleznete zde spotřebitelské úvěry, hypoteční úvěry a poměrně nově i americké hypotéky. Víte, jak je mezi jednotlivými úvěrovými produkty rozdíl? Nejen v účelu, ale i úrokové sazbě, době platnosti nebo výši sumy, kterou je možné si půjčit.

Účel

Hlavní rozdíl tkví především v účelu těchto úvěrových produktů. Běžný hypoteční úvěr na bydlení je účelový, peníze z něho je tedy možné čerpat jen za určitým účelem a to konkrétně k realizaci nebo pořízení vlastního bydlení. Veškeré čerpání úvěru je také zapotřebí doložit pomocí dokumentů, účtenek a faktur. I z tohoto hlediska je pro spoustu lidí tento úvěr nevyhovující a příliš svazující.

pracovní dohoda

Americká hypotéka společně se spotřebitelským úvěrem jsou neúčelové úvěrové produkty a peníze z nich je tak možné čerpat na cokoliv – bydlení, cestování, studium v zahraničí atd. Americká hypotéka může také velmi snadno vyřešit problém, kdy řemeslníci nabízí slevu v případě platby v hotovosti.

výše úroku

Úroková sazba

Je to právě účelovost, které misky vah přiklání u řadu klientů k americké hypotéce. Nabízí jí i řada nebankovních společností, které neopomenout přidat nějakou tu výhodu navíc. Hezkým příkladem je například americká hypotéka bez registru Hypoteka-bez-registru, která cílí na žadatele s negativním záznamem v registru dlužníků.

Nejvýhodnější roční úrokovou sazbou je možné očekávat u běžného hypotečního úvěru, kde se aktuálně pohybuje kolem 1,5%, u americké hypotéky jsou to 3% a spotřebitelský úvěr v tomto případě dopadl nejhůř. Tady je úroková sazba lehce nad 10%. Je tedy zřejmé, že z dlouhodobého hlediska se spotřebitelský úvěr rozhodně nevyplatí a je v našem nejlepším zájmu ho sjednávat na co možná nejkratší dobu. Podmínky jednotlivých úvěrových produktů samozřejmě vždy závisí na konkrétních bankách a jejich aktuální nabídce.