Nezařazené

Kouzlo horké koupele

Nejen v mrazivém období je horká koupel efektivním pomocníkem. Dopřát si koupel plnou horké vody má mnoho blahodárných účinků na lidský organismus. Pomáhá však nejen po fyzické stránce, ale účinky jsou evidentní i co se týče vlivu na psychiku jedince.
okno u vany
Okamžitá pomoc při boji s virem

Jestliže cítíte, že se o vás pokouší viróza či útočí na váš organismus nepříjemný bacil, spolehněte se na horkou koupel. Chce to však učinit rychle. Nečekat, jestli příznaky poleví. Zkrátka jakmile je to možné, dopřejte si horkou koupel, která prokrví a zcela prohřeje tělo, tím zároveň jsou i potlačeny další příznaky, jako je rýma, uvolní se ucpaný nos a především tělo je zbaveno únavy a bolesti kloubů.
napouštění vody
Pro vyšší účinek a umocnění je ideální do horké koupele přisypat adekvátní přísady. Které to jsou? Ideální volbou je před spaním si dopřát horkou koupel s přidáním soli. Nejlepší je sůl, která obsahuje hořčík. K dostání je běžně v lékárně. Nicméně klidně lze použít i zcela obyčejnou kuchyňskou sůl s obsahem jódu. Efektivní pomocí jsou i bylinky. Efektivního výsledku docílíte, jestliže si připravíte sami odvar z bylinek, jako je například máta, heřmánek, levandule, šalvěj či fenykl. Samotný odvar je snadnou záležitostí. Postačí konkrétní bylinku několik minut povařit ve třech až čtyřech litrech vody. Poté přecedit a vlít do horké vany.
čtení ve vaně
Blahodárné účinky horké koupele

Koupel dokáže dělat zkrátka s lidským tělem i duší zázraky. Na základě vědecké studie bylo zjištěno, že pobyt ve vaně s horkou vodou, kdy jen si dopřáváte relax, prospívá tělu stejně jako půl hodina cvičení! I v rámci takto pasivního ohřevu těla dochází ke snížení zánětu v těle. Odborníci se shodují, že právě pasivní zahřívání má vliv na zvýšeném procesu spalování kalorií.

Prostřednictvím horké koupele dochází ke zvýšení až osmdesáti procent energetického výdaje, což ve výsledku znamená, že zcela bez problému lze spálit i sto kalorií, jen při pouhém sezení a odpočinku. Pozitivní zprávou zajisté je, že pobyt a zejména relax v horké vaně může i efektivně přispět ke snížení hladiny cukru v krvi, především se tak děje po jídle.

Dle vědeckých poznatků je tomu na základě, že horká koupel uvolňuje specifické proteiny, jenž napomáhají ke snížení hladiny krevního cukru a mají vliv na zlepšení řízení inzulinu, tímto je tak i kontrola hladiny glukózy.