Nezařazené

Konec tištěných časopisů?

Internetové online magazíny, časopisy, noviny a deníky stojí v kontrastu těm tištěným, které nalezneme v trafikách. Dříve si lidé pravidelně kupovali denní tisk, předpláceli si časopisy, čekali, kdy vyjde nové vydání jednoho či druhého magazínu, teď už je ale toto všechno na ústupu. Lidé ztratili chuť kupovat tištěné časopisy a noviny, protože vše je dostupné online na internetu, kde si to můžeme většinou bezplatně všechno přečíst.
sluchátka v notebooku
Většina z nás si pamatuje éru, kdy ženy kupovaly Vlasty, Blesky pro ženy, kdy si muži kupovali časopisy o motorkách nebo o rybaření, kdy si malé děti kupovaly Sluníčko, kdy si mladí kutilové kupovali ABC časopis nebo kdy si mládež kupovala Bravo nebo Popcorn. Poté byl obrovský boom módních a ženských časopisů jako např. Vogue, Elle nebo Bazar a takto bychom mohli ve výčtu pokračovat dále a dále. V současnosti ale prodej tohoto tištěného „zpravodajství“ a informací pomalu klesá. Proč tomu tak je?
otevřené časopisy

Online magazíny a jejich plusy


Žijeme v době, kdy téměř každý vlastní svůj chytrý telefon, tablet, Kindle, notebook nebo jen stolní počítač. Všechny tyto přístroje nám poskytují možnost online čtení, stačí nám k tomu jen internetová data nebo Wi-Fi připojení. Pokud jsme online/připojeni, jsme schopní dohledat téměř jakoukoliv informaci. Dalším plusem jsou bezpochyby finance, kdy nás online deníky nestojí žádné peníze a můžeme si přečíst téměř vše. Ano, existují deníky či magazíny, které i za online čtení vyžadují nějakou měsíční částku, ale z větší části si můžeme všechny tyto servery pročíst zdarma a bez dalších závazků. Tištěné noviny nás stojí poměrně nezanedbatelnou částku. Poté pro nás může být přínosem, že nám nevzniká žádný odpad. Na internetu si článek přečteme a on zůstává v kybernetickém světě. Papírový časopis, noviny většinou vyhodíme.

Online magazíny a jejich mínusy


V některých případech online deník, magazín nabízí k přečtení jen část článku. Pokud toužíte přečíst si ho celý, musíte si magazín předplatit. Proč platit za něco co na jiných stránkách naleznu zdarma. Intimita. Dříve se jednalo o takový rituál, kdy jsme si listovali časopisem nebo novinami, u toho popíjeli kávu a všechno bylo tak správně vintage. V současnosti už je všechno digitalizované a kouzlo se trochu vytrácí.
Každý z nás musí vědět, co od četby časopisů, magazínů nebo novin očekává a podle toho se rozhodnout, zda si koupí tištěnou verzi nebo se spokojí s tou online.