Hodí se vám kartonové obálky?

Lidé musí být v kontaktu, a to často i s těmi, s nimiž se osobně setkat nemohou, a to pro vzdálenost, jež je od sebe dělí. Je potřeba si předávat tu to a tu ono, a to ani zdaleka ne jenom informace, které se dají vyřídit telefonicky nebo dejme tomu e-mailem.

Člověk nejednou potřebuje tomu druhému předat dejme tomu i nějaké ty úřední dokumenty, prospekty, fotografie, brožury, knížky, cédéčka, DVD, kalendáře, výkresovou dokumentaci nebo něco podobného, co se prostě nedá odeslat elektronickou poštou nebo vyřídit po telefonu. Je třeba to dotyčnému dát do rukou ve fyzické podobě.

hnědá obálka

Ale co když je zkrátka ten druhý, ten, který to má dostat, příliš vzdálený nebo z nějakého jiného důvodu nedosažitelný? Co když se mu to nedá jednoduše předat osobně?

V takové chvíli můžou přijít vhod služby pošty nebo nějaké kurýrní služby. Někdo takový to od jednoho člověka převezme a doručí to za úplatu tomu, jemuž je to určeno.

A aby to dorazilo k adresátovi v pořádku, je třeba se takové zásilce postarat o náležitý obal. O něco, co ji ochrání před neblahými vnějšími vlivy. A pokud se bavíme o balení toho výše zmíněného, určitě se shodneme na tom, že pro takové případy jsou ideální kartonové obálky. A to rovnou z několika důvodů.

nakreslená obálka

Ten, kdo tu vsadí na obal z papírového kartonu, se může spolehnout na to, že se v tomto pevném obalu obsah jen tak nepoškodí, k čemuž by mohlo dojít v běžné tenké dopisní obálce, již všichni odedávna užíváme při posílání běžných dopisů. Zároveň jde ale i o materiál lehký, tudíž takový, jaký nezvýší pro svou hmotnost významně cenu poštovného. Snadno se také popisuje běžnými psacími potřebami, odolává bez problémů běžné nepřízni počasí v podobě deště či sněžení, chrání obsah i před prachem.

A nesmíme zapomenout ani na to, že jde o materiál ekologický. Což je – ať už s tím někdo souhlasí nebo ne – rozhodně také důležité.