Nezařazené

Víkend v Berchtesgadenu

Asi 20 kilometrů na jih od Salzburgu leží malebné městečko Berchtesgaden a Národní park Berchtesgaden. Pro svou nedotčenou přírodu jediný německý Národní alpský park. Leží totiž v nejzazším jihovýchodním místě Bavorska. Toto místo moc lidí nezná a skutečně stojí za návštěvu. I v létě je zde mnoho míst, která stojí za to vidět. Je ze všech stran obklopeno Alpami a kdo má rád hory, určitě bude jeho krásami nadšen. Nejvyšší horou je Hochkönig (2941 m n. m.), ale ta leží na Rakouské části Alp. Je to vyhlášený outdoorový ráj pro celou rodinu v létě, v zimě pro lyžaře.
kostelík u jezera.jpg

Jezero Königsseenejhlubší ledovcové jezero v Německu (192 m) a nejčistší v celé Evropě. Můžete se po něm proplout na elektřinou poháněných lodích k baroknímu kostelu Sv. Bartolomějea dále do Saletu. Odtud vede krátká pěší tůra ke vzdálenějšímu jezeru Obersee.
Tento zážitek si rozhodně nenechte ujít, pokud máte rádi pohled na skály a hory zrcadlící se v okolních jezerech.
hory v Bavorsku.jpg
HoraJenner(1874 m n.m.), až do výšky 1800 metrů této hory vás vyveze lanovka a věřte, že ten pohled dolů stojí za to, okolní vrcholky hor a překrásný výhled na jezero Königssee.
Soutěska Almbachklammpěší tůra vede po téměř 30 lávkách, odměnou je pohled na bezpočet vodopádů, ten poslední, vodopád Sulzer Wasserfall je vysoký 114 metrů.
Solné dolySalzkammerProhlídkový okruh nazvaný „Cesta do historie soli“ vás zavede na dobrodružný výlet do nitra solného dolu. Před zahájením prohlídky si každý účastník oblékne speciální overal, který ho ochrání před chladem, v podzemních štolách je totiž teplota jen +12°C.
berchtesgadener land.jpg
Kehlsteinhaus – Orlí hnízdo –   je proslulá Hitlerova pevnost,speciální autobus vás vyvezepo silničce plné krkolomných serpentýn skoro až na vrchol. Úplně nahoru se pak dostanete dobovým výtahem (124 m). Orlí hnízdo, se hrdě tyčí na úzkém skalnatém hřebeni ve výšce 1 834 m n. m.
Zkrátka je tady toho hodně k vidění a milovníci přírody by si to neměli nechat v žádném případě ujít. A když už budete v tomto regionu, navštivte ne moc známé, necelé 2 hodinky vzdálené, středisko Pyhrn Priel, určitě nebudete litovat.