Nové trendy pro dům i byt

Téměř každý kupující provede nějaké změny, když investuje do domu. Jak moc budeme do domu investovat by se mělo odvíjet od dalšího plánu. Zda plánujeme zůstat na delší dobu, což může znamenat nebát se výraznějších barev, nebo dům či byt zase ihned prodat, což by pak mohlo vést k více nadčasovým volbám za vyšší hodnotu. Po téměř roce karantény, kdy doma trávilo 90% času mnoho majitelů svých domů a bytů. Opět se začínají k životu probouzet trendy, které byly po dobu karantény méně atraktivní, zatímco jiné prudce stoupaly.

Někteří majitelé domů zjistili, že nemají dostatek pracovního prostoru pro každého v domě, aby mohli v klidu a míru vykonávat svou práci a dokončovat projekty. A některé už omrzely jejich blankytně modré nebo růžově namalované stěny jídelny, které kdysi považovaly za božské.

dining room

Na začátku roku 2018 klesla tisíciletá růžová na popularitě o 53%, čímž stouply preference teplejším, zemitějším tónům, jako je terakota.

Zájem o Shabby chic styl (rustikální) od začátku roku 2016 klesl o 43%. Místo toho se objevuje babičkovský styl – který je mnohem vybranější. Babičkovský styl je spíše s klasickými a nadčasovými kousky ve světlých a vzdušných místnostech

Monochromatické tóny, stejně jako všechny bílé a všechny šedé, od svého vrcholu v polovině roku 2016 klesly na popularitě o 30%, čímž udělaly prostor pro větší hru s barvami a jejich odstíny v celém domě. Například v kuchyních může být základní barva kuchyňského ostrůvku, zcela odlišná od barev na všech obvodových skříních.

living room

Od svého vrcholu v polovině roku 2016 opadl zájem o květinové vzory o 28%, což je projevem poklesu zájmu o eleganci. Místo toho na scénu přišly minimalistické pruhy a čáry, které se používají na koberce a závěsy.

Ještě dalším příkladem je industriální styl. Jeho těžký kovový vzhled od začátku roku 2017 klesl o 22%, a byl nahrazen měkčím, teplejším, příjemnějším designem a textiliemi příjemnějšími na dotek.

Botanické potisky od svého vrcholu na začátku roku 2017 ztratily trochu popularity a jejich oblíbenost klesla o 14%. Byly nahrazeny velkolepými, ručně malovanými uměleckými výtisky na plátno nebo spontánními fotografiemi, které jsou v současné době populární.