Nezařazené

Nejnavštěvovanější turistická destinace na rok 2017

Průvodce Lonely Planet každý rok vznáší předpoklady, jak bude vypadat turistická sezona následující rok. Letošní žebříček států je následující:


1.       Kanada
2.       Kolumbie
3.       Finsko
4.       Ostrov sv. dominika
5.       Nepál
6.       Bermudy
7.       Mongolsko
8.       Omán
9.       Barma
10.   Etiopie

cn tower kanada

Proč je na prvním místě právě Kanada?
Na to je odpověď jednoduchá: panenská nedotčená příroda. Čím severněji se vydáte, tím méně obyvatel potkáte a tím neprůchodnější se příroda stane. Sever Kanady je člověkem téměř nedotčen. Avšak nejenom příroda je neodolatelným lákadlem pro turisty. Mluvíme také o jedné z ekonomicky nejrozvinutějších zemí světa, proto Kanada láká turisty také na svá velkoměsta, ať už Ottawu, Montreal nebo Toronto.

Kouzlo jihoamerické Kolumbie
Vřelá atmosféra, teplé podnebí, výborná káva. Nejen toto jsou atributy a důvody, proč navštívit Kolumbii. Žádný div světa ani extrémní úkaz se tady nevyskytuje. Jaké jsou tedy důvody, proč zavítat právě sem?

–          Živá kultura
–          Otevřená náruč a přátelskost místních obyvatel
–          Nedotčená příroda

Země tisíců jezer
Finsko je domovem sobů. Důvodů, proč navštívit právě tohle neuvěřitelné místo, jsou stovky. Na jednom z prvních míst stojí nádherná příroda, možnost vycestovat za polární kruh, kde se nachází slavná Santova vesnička, ačkoli Finové Santu nepovažují za ducha vánoc. Laponsko, tedy oblast za polárním kruhem, je také místo, kde můžete spatřit pohádkovou polární záři. Zde se zrodily sauny, proto byste rozhodně měli navštívit některé  místních Wellness ozdravných center. Pokud chcete obdivovat architekturu, či vás uchvacuje noční život, nezapomeňte na prohlídku hlavního města, Helsinek.
bordeaux francie
Zajímá vás, jak Lonely Planet vidí turistickou atraktivitu světových velkoměst a jak předpokládá, že budou turisté tato města navštěvovat? Podívejte se na žebříček předpokládaných nejnavštěvovanějších a turisticky nejatraktivnějších měst:1. Bordeaux
2. Kapské Město
3. Los Angeles
4. Merida
5. Ohrid
6. Pistoia