jak rozvíjet děti.


Jakmile malé dítě začalo samo chodit, už ho na jednom místě neudržíte. Chce objevovat svět a zažívat každý den něco nového a zajímavého. V tom jsou dobré dětské hřiště. Tam se děti vyhrají a vy jim zajistíte dostatek svobody. Některé moderní hřiště jsou již oplocené, tak se vám nestane, že by vám váš potomek mohl utéci. Jestli s chůzí teprve začíná, můžete mu ukázat, jak funguje houpačka, skluzavka, kolotoč nebo pískoviště. Je to tak jednoduché. Dětská houpačka je v prvních začátcích pro děti hodně náročná, neboť je vratká, ale dítě tak získá stabilitu i při pohybu dopředu a dozadu. Jen ho musíte držet, aby z houpačky nespadlo.

dětská houpačka

Pro nejmenší děti jsou houpačky vyrobené tak aby bylo dítě kryté ze všech stran a mohlo se opřít. Mohou být dřevěné, gumové nebo plastové, všechny fungují stejně, jen se liší v provedení a výrobě. Na hřištích najdete houpačky jak pro nejmenší, tak i pro větší děti, které mají jen desku, na kterou si sednou. Musí se držet provazů nebo železných oček, které drží houpačky. Naučíte tak děti novým dovednostem. Například aby se při houpání držely a nepustili se, stejně tak aby drželi určitý druh balancování. Nové objevování. Ještě se můžete setkat s houpacími koly.

dětská houpačka

Ty jsou velké, můžete si dítě posadit na sebe nebo ho do kola klidně položit. Kolo je vypletené, tak aby dítě jim nepropadlo a zároveň se výpletu mohlo krásně držet. To již musí mít dítě nějaké zkušenosti, aby se mohlo houpat bez vás. Houpačku si můžete pořídit i k vám na zahradu, když máte dostatek místa nebo vhodné zavěšení. Není to finančně náročná věc, když nechcete dítěti udělat celý domek se skluzavkou a prolézačkami. To už vás ovšem vyjde na jiné peníze. Nechte děti objevovat a učit se co nejvíce dovedností. Jak se dostat na skluzavku po schodech nebo po lanech, kde budou moci vyvinout více síly. Život je hra a začíná už od mala.